MEVLİD KANDİLİ KILINACAK NAMAZ!

KUTBÜZZAMAN SEYYİD MUHAMMED SIDDIK HAŞİMİ HAZRETLERİ BUYURDU Kİ:
…..
on sekiz bin alemin sultanı ,mevlamız ,efendimiz,ceddimiz muhammed habibullahın doğum gününe mahsus 4 rekat namaz kılınız.hem şefatına nail olusunuz hemde fatiha ve ayetel kürsinin sırırından sır alırsınız.namazdan sonra 100 adet salavat-ı şerife okuyunuz.
……
YATSI NAMAZINDAN SONRA KILACAK OLDUĞUMUZ BU NAMAZIMIZIN TARİFİ İSE;
……
İKİŞER,İKİŞER TOPLAM DÖRT REKAT NAMAZ KILINACAK.İLK REKATTA FATİHA SURESİNDEN SONRA, 4 AYET-EL  KÜRSİ. İKİNCİ REKATTA FATİHADAN SONRA 3 AYET-EL KÜRSİ.ÜÇÜNCÜ REKATTA FATİHADAN SONRA 2 AYET-EL KÜRSİ.SON REKATTA FATİHADAN SONRA 1 AYET-EL KÜRSİ OLMAK ÜZERE DÖRT REKATTA TOPLAM 10 AYET-EL KÜRSİ OKUNACAKTIR. NAMAZIN BİTİMİNDE 100 DEFA “ESSELATÜ VESSELAMÜ ALEYKE YA HABİBEL YA TABİBEL KULUP”(SELAT VE SELAM SENİN ÜZERİNE OLSUN EY KALPLERİN SEVGİLİSİ VE HEKİMİ)DİYECEĞİZ.TESBİHİMİZ BİTTİKTEN SONRA “MİNEL EZELİ İLEL EBEDİ ADEDE MA Fİ İLMİLLAH” (YARATILIŞIN ÖNCESİNDE VE SONRASINDA ALLAH’IN İLMİNDE OLANLAR ADEDİNCE) DİYECEĞİZ
……
Hadis-i Şerifte:
* Bir millete Allahü Teala azab göndermeyi hükmetti. Onların çocuklarından biri Fatiha-i Şerife’yi öğrenip okuyunca Allahü Teala onların üzerinden kırk yıl azabı kaldırdı. (Beyzavi1/14)
…..
“Bir Mü’min Ayete’l Kürsi’yi okursa, Cenab-ı Ecelli Ala, ervah-ı mü’minin kabirlerini nurlandırır, genişletir. Okuyana da büyük ecirler verilir. Her harfi için bir melek yaratılır. Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler…” buyurmuşlardır.

MEVLİD KANDİLİ KILINACAK NAMAZ!’ için 3 yanıt

  1. Saygıdeğer kardeşim Tesbih Namazının kılınışını yazının altındaki Tesbih Namazı Linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz

  2. daha detaylı bilgi verseydiniz keşke tesbih namazı ne bilmiyorum mesela sabaha kadar namaz kılabilirmişiz neye niyet edecez ltfen konuyu açarmısınız

Nuru ŞEMS ——EY ADEMOĞLU! Sen Bir Güneşsin Işığını Kaybetme

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s