1 Nisanda Olan Olaylar

  • Musa (a.s) ın firavundan kurtuluşu,
  • Nuh (a.s) ın karaya inişi,
  • Yahudilerin yılbaşı,
  • Muhterem Hocamızın anne ve babasının doğum günü,
  • Nisan bereket ayıdır.
  • Musa (a.s) ateşe girme hadisesi, Musa (a.s)’a Allahın varlığını inkar eden bir adam gelmiş. Adam demiş ki; ben Allahu Tealaya inanmıyorum diyerek, Hz. Musa’ya meydan okumuş. Ya Musa ateşi yakalım. Eğer senin söylediklerin doğru ise Allah beni yaksın. Eğer benim söylediklerim doğru ise seni yaksın. Tamam demiş Musa (a.s) ve meydana tüm insanları toplamışlar. Meydana ateş yakmışlar. Ateşe girip kim haklıysa o kalsın diye sözleşmişler. Bütün insanlar ateşin başına toplanmışlar. Musa (a.s) Allaha inanmayan kişiye gel bakalım elimden tut demiş ve ikisi birlikte ateşe girmişler. Ve ateş ikisini de yakmamış. Musa (a.s) Allahın kelimullahı olduğu için Ya Rabbi demiş, ateş beni de onuda yakmadı. Seni inkar edeni de yakmadı demiş. Allahta ya Musa benim sevdiğimin elini tutanı ben yakmam demiş. Senin elini tuttuğu için ondan yanmadı demiş. Onun için Allahın dostlarının ve peygamberlerinin
    elini kim tutarsa inkar ettiği halde yanmıyorsa inananlar inşallah ahiret azabına düçar olmazlar. Onun için inşallah ey iman edenler Allahtan korkun sıddıklar, peygamberler, sadık insanlarla peygamberlerin sahabeleri ile tabiiyinlerle ve evliya ullahlarla beraber olun.
  • İnşallah Allah bu yolda büyüklerle olmayı nasip etsin. 10 defa -Euzubillahimineşşeytanirracim– dedikten sonra 1 defa da -Bismillahirrahmanirrahim- denince Allahu Teala onu hastalıktan ve cinlerin dokunmasından korur. (Gökten koruyucu meleklerini gönderir).

Nuru ŞEMS ——EY ADEMOĞLU! Sen Bir Güneşsin Işığını Kaybetme

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s